Haber

6 kişilik masa paramparça oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri gündeme geldi

6’lı koalisyon dün 12’nci kez toplanarak adayını açıkladı. Görüşmede DÜZGÜN Partisi hariç CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda anlaştılar. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, masaya Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdi. İYİ Parti’nin önerisine rağmen Kılıçdaroğlu’nun adaylığı oy çokluğu ile kabul edildi.

AKŞENER MASA DAĞITTI

Meral Akşener bugün GİK üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Akşener, “İYİ Parti kenetlendi, boyun eğmeyeceğiz. Kumar masasına da noter masasına da oturmayacağız” diyerek ayrıldıklarını açıkladı. 6 kişilik masa.

“KİŞİSEL HEDEFLER TÜRKİYE’YE TERCİH EDİLMİŞTİR”

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü;

Dün 5 siyasi parti Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak aday gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın isimlerini masaya yatırdık.

LİDER ERDOĞAN’IN AKLA GELEN 6 TABLO SÖZÜ

Akşener’in açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6’lı masaya ilişkin sözleri geldi.

Masa için Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan bir şey çıkmaz. Masanın etrafında toplanıp buradan çok şey dağıtmak. İranlıların güzel bir sözü vardır, ‘Nişestend u goftend u ber-hâstend”. Oturdular, konuştular, dağıldılar…”kelimeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu