Haber

AK Parti’den Subaşı: “Beşinci köşe yazarları deprem sonrası devleti güçsüz göstermeye çalıştı”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, “Beşinci köşe yazarları, deprem sonrası devleti etkisiz ve güçsüz göstermek, moral ve motivasyonu bozmak için çalışıyor” dedi.

Subaşı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremi “küçük kıyamet” olarak nitelendirdi.

Acı deprem gerçeğini tüm ülkenin yaşadığını ifade eden Subaşı, “Deprem bölgesinde nasıl canlı can kurtarılacağına dair çalışmalar yapılırken bazı kişi ve kurumların nasıl çarkları çevirdiğine maalesef şahit oldum. ağlamaklı bir performansla algı mekanizması.” dedi.

Beşinci Kol’un çalışmalarının depremle birlikte başladığını belirten Subaşı, “Depremden sonra beşinci kol’un iletişim kanallarını kullanarak devleti etkisiz ve güçsüz kılmak, moral ve motivasyonu bozmak için nasıl çalıştıklarına tanık olduk.” söz konusu.

Depremde arama kurtarma ve enkaz çalışmaları devam ederken, bu saçmalık ve yalan haberlerin ahlaksız ve vicdansız kişiler tarafından hiçbir ipucu vermeden yapıldığını söyleyen Subaşı, CHP, HDP ve UYGUN Partisi’nin en çok karşı çıktığını söyledi. Türkiye’nin en önemli ve değerli sorunlarından biri olan kentsel dönüşüme savundu.

yalvac-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu