Haber

Alparslan Bayraktar: İsrail ile enerji projeleri rafa kaldırıldı

İsrail’in Gazze’de başlattığı vahşet devam ediyor…

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 33. günde artarak devam ederken, Türkiye İsrail’e karşı her geçen gün artan tepkilerini sürdürüyor.

Alparslan Bayraktar, A Haber yayınında enerji gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“İsrail’le enerji projeleri rafa kaldırıldı”

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından Türkiye ile İsrail arasında enerjiyle ilgili olası projelerin durumuna değinen Bayraktar, şu ifadeleri kullandı:

Böylesine büyük bir vahşetin ve insanlık trajedisinin yaşandığı bir ortamda herhangi bir projeden bahsetmek insanlığa, insanlığımıza ve oradaki kardeşlerimize saygısızlık olur. Bundan sonra konuşacağımız tek şey Gazze’nin elektrik, su ve gıda ihtiyacını nasıl karşılayabileceğimizdir. Tek proje bu olacak.

Bakan Bayraktar, Filistin’in kendisi için özel bir yere sahip olduğunu belirterek, İsrail tarafıyla 2016 sonrasında yapılan görüşmelerde Filistin’e elektrik getirilmesine yönelik projelerin konuşulduğunu hatırlattı.

“Bu insanları normal hayatlarına döndürebiliriz”

Saldırının ardından bölgede hayatın durduğuna dikkat çeken Bayraktar, şöyle konuştu:

Orada yaşanan büyük vahşet ve zulmün ardından şu anda konuşabileceğimiz tek proje Gazze’nin elektriğini nasıl geri getireceğiz. Jeneratör gönderdik, Refah kapısında bekliyorlar. Power Ship dediğimiz yüzer enerji santralleri ve taşınabilir enerji santralleri ile oraya nasıl katkı sağlayabiliriz? Bu insanları normal hayatlarına döndürebiliriz. Rastgele bir ateşkes olmadan hiçbir şeyden bahsetmek mümkün değil.

arapgirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu