Haber

Avrupa’dan yardım tırları yağıyor, polis ve asker el ele sıralanıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Avrupa’dan gönderilen yardım malzemelerini taşıyan tırlar Edirne’ye akın ediyor. Polis, asker ve vatandaşların işbirliği ile tasnif edilen yardım malzemeleri afet bölgesine gönderiliyor.

Büyük acılara yol açan iki büyük depremin yaralarını sarmak için Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ülkelerinde de yardım seferberliği başlatıldı. Avrupa’da yaşayan vatandaşlar yardımlarını deprem bölgesine gönderilmek üzere toplama merkezlerine teslim ediyor. Yardım malzemeleri yüklü tırlar karayoluyla Edirne’ye geliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi, Edirne Genel Müdürlüğü’nün depolarına getirilerek burada sınıflandırılan yardım malzemeleri daha sonra deprem bölgesine sevk ediliyor. Polis ve askerler, yardım malzemelerini ayırmak ve kamyonlara yüklemek için çok çalışıyor. Bulgaristan, Almanya, Avusturya ve Hollanda gibi birçok ülkede yaşayan Türklerden Edirne’ye yardım gönderiliyor.

Berlin’den Edirne’ye yardım malzemeleri getiren tır şoförü Şevket Durmaz, “Berlin’deki gurbetçi kardeşlerimiz herkes seferber. Herkes elinden geldiğince yardım malzemelerini toplama merkezine getiriyor. Edirne.”

Fransa’dan Edirne’ye yardım malzemeleri getiren tır şoförü İbrahim Şentürk, “Fransa’dan gelen yardım aracımıza yükledik. Türk vatandaşları başta olmak üzere Fransa’daki vatandaşlar kolilerini ve yardım malzemelerini alarak TIR’ın yanına koştu. Orada yaşayan vatandaşlar, herkes yardım ediyor. Duygulanmamak elde değil” dedi.

Bulgaristan’dan Edirne’ye yardım malzemeleri getiren tır şoförü Nikalov Şarkov, “Bulgaristan’dan geliyoruz. 20 yardım kuruluşunun topladığı yardım Edirne’ye getirildi. Erzak, çocuk bezi, çadır, giysi, battaniye, yorgan, uyku tulumu var. kutularda.”

Gönüllü vatandaşlardan Elif Türlenen, “Gelen yardım malzemelerini istifleyip deprem bölgesine gönderiyoruz” dedi. – EDİRNE

haber-sarkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu