Haber

Depremde hayatını kaybeden 10 kişinin cenazeleri Konya ve Afyonkarahisar’da toprağa verildi.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybeden bir astsubayın da aralarında bulunduğu 10 kişinin cenazeleri Konya ve Afyonkarahisar’da toprağa verildi.

Adana’da enkaz altında yaşamını yitiren Yusuf, öğretmen eşi Fatma, çocukları Büşra, Atıf ve Defne Başlar’ın cenazeleri Konya’nın Hüyük ilçesine getirildi.

Cenazeler, İmrenler Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Hatay’da enkaz altında yaşamını yitiren Uzman Çavuş Fatih, (28), annesi Serpil (52) ve kız kardeşi Mislina Örs’ün (19) cenazeleri de Yalıhüyük ilçesine getirildi.

Törenin ardından Fatih Örs’ün cenazesi şehitliğe, annesi ve kız kardeşinin cenazeleri ise Merkez Mezarlığı’na defnedildi.

Törene, Örs’ün ailesi ve yakınlarının yanı sıra Yalıhüyük Kaymakamı İbrahim Yazıcı, Belediye Başkanı Hasan Koçer, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Osman Akif Demirel ve vatandaşlar katıldı.

Afyonkarahisar’da 2 kişinin cenazesi toprağa verildi

Malatya’da hayatını kaybeden voleybolcu Resul Gün (23) ile Gaziantep’in İslahiye ilçesinde hayatını kaybeden öğretmen Rumeysa Özdaban’ın (25) cenazeleri Afyonkarahisar’daki Paşa Camii’ne getirildi.

Gün ve Özdaban aileleri burada başsağlığı diledi.

Kılınan cenaze namazının ardından Gün’ün cenazesi Bayraktepe Mezarlığı’na, Özdaban’ın cenazesi ise Kocatepe Asri Mezarlığı’na defnedildi.

kemerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu