Ekonomi

Gazze’de sınır kapılarının kapatılması 12 Nisan’a kadar uzatıldı.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın, işgal altındaki Batı Şeria’daki bazı noktalar ile Gazze’nin ucundaki sınır kapılarının Pesah Bayramı’na kadar kapalı tutulmasına, Ramazan ayı için izinlerin kaldırılmasına karar verdiği belirtildi.

İsrail Kamu Yayın Kurumu’nun (KAN) haberine göre, Bakan Gallant, bu gece sona erecek olan Batı Şeria’daki bazı cadde ve geçiş noktaları ile Gazze’deki sınır kapılarının kapatılmasının 12 Nisan’a kadar Fısıh Bayramı’nın sonuna (12 Nisan) kadar uzatılmasına karar verdi. güvenlik nedenleri.

Ramazan ayı için verilen izinler iptal edilmiştir.

Gallant ayrıca orduya güvenliği sağlamak için polis birimlerine katılma talimatı verdi.

Milli Savunma Bakanı’nın aldığı karar, Ramazan ayı için verilen izinlerin iptalini de içeriyor.

İsrail’in kapatma kararı alması halinde, ticari eserlerin Gazze’ye girişine izin verilen Kerm Ebu Salim ile yolcu geçişi için kullanılan Beit Hanun (Erez) sınır kapıları kapatılıyor.

Batı Şeria’da bazı geçiş noktaları ve Yahudi yerleşim yerlerinden geçen sokaklar kapatılırken, İsrail’de Filistinli işçilere verilen çalışma izinleri donduruldu.

Ramazan ayına özel izinler ise Batı Şeria’da yaşayan kadın, çocuk ve yaşlıların İsrail’e girişine izin veriyor.

İki milyondan fazla Filistinlinin yaşadığı kuşatma altındaki Gazze Şeridi’nde 7 sınır kapısından 6’sı İsrail, biri Mısır kontrolünde.

İsrail yönetimi, ordu güçlerinin giriş çıkış için kullandığı Karadere Sınır Kapısı’nı 2005’te, diğer 3 kapıyı da 2007’de kapattı. İsrail şu anda ticari malların geçişine yönelik Kerm Ebu Salim ve Beyt Hanun’a izin veriyor. Yolcuların geçişi için Sınır Kapısı.

hinisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu