Haber

İçişleri Bakanı Soylu: “Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı”

İçişleri Bakanı Soylu: “Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı”

“PKK’nın enkazını CHP’nin taşıması bu ülkenin tarihi ayıbıdır”

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millet İttifakı’na tepki göstererek, “PKK’nın enkazını CHP’nin taşıması bu ülke için tarihi bir utançtır. Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı. Gidecek miyiz? o günlere geri mi?”

TGRT Haber’in canlı yayınında Ankara Temsilcisi Ercan Gürses’in sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, “Adı Yeşil Sol Parti. HDP’nin ta kendisi. HDP seçimde bir etken. Tüm liderlerin ortaya koyduğu değerlendirmeler” dedi. PKK’nın şu anki durumu Millet İttifakı’nın heyecanını aşmıştır.CHP bu ülkenin legal siyasi partisidir.PKK’nın enkazını CHP’nin taşıması bu ülkenin tarihi bir ayıbıdır. Siyasi tarihin nadide utançları, ‘Seçim akşamı tutsaklarımızı serbest bırakacağız’ diyorlar. PKK enkazını legal bir partiye, CHP’ye taşımak doğru değil” dedi.

Türkiye’nin teröre karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünün altını çizen Süleyman Soylu, “Türkiye sınırları içindeki dağlarda 88 terörist kaldı. Çifte düştü. Nereden geldiğimizi biliyoruz. O günlere mi döneceğiz? Bu ülkede belediyeler HDP’li, belediyeler PKK’lı, 17-18 yaş arası çocuklar, 2014’te Ağrı’da yeniden seçime gittim. Terör örgütüne belediyelerden para gönderiyorlardı. 6-8 Ekim olaylarında çocuklarımızı öldürüp katlettiler. Orayı terör koridoru haline getirdiler. Amerika ve Avrupa’daki ortaklarıyla yapmak istiyorlar. Ekmek kadar gerçek” dedi.

korkut-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu