Haber

Kılıçdaroğlu: Artık ‘eski ben’ olmayacağım!

ANKARA (İGFA) –CHP Küme Toplantısı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara saygı duruşuyla başladı.

Sözlerine “15 dakika konuşup, grup toplantısını sessizce bitireceğiz” diyerek başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında sert sözler kullandı.

Depremin olduğu ilk gün söylediği “Ben iktidardan yana değilim” sözüyle tepki alsa da küme toplantısında aynı açıklamasını sürdürdü.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’la siyasetin üzerinde saf tutmayı reddettiğimi söyledim” dedi. “Bugünkü konuşmamı uzun uzun düşündüm. Kelimeler kifayetsiz” dedi.

“ARTIK ESKİ BEN OLMAYACAĞIM”

Büyük bir facia yaşandığının altını çizen Kılıçdaroğlu, “Haberi duyunca önce dehşete kapıldım. Sonra depremin en güzel olduğu bölgeye gitmeyi düşündüm. Belediye başkanlarımıza ‘Kalkın’ dedim. , gidiyoruz’ dedik ve gittik. Gördüklerimi nasıl tarif etsem bilemiyorum. Gördüklerimiz gerçek olamayacak kadar kabustu. Antik kentlerimizde ölülerden başka bir şey yoktu. sokaklar.herkes birbirinin adını söylemeye çalışıyordu.dedim ki bu memlekette ne varsa bölüştüler acıdan başka.yarın torunlarım büyüyecek bana ‘dede en zor zamanlar nerdeydin’ diye soracaklar. “Düşünmeye başladım, içimde bir şeyler kırıldı. Artık eski ben olamayacağımı anladım” dedi.

Zihniyet değişmediği sürece bu sorunların her zaman yaşanacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi harabeye çeviren zihniyetin kökünü kazımak lazım. Elbette önce bu düzeni suçlayacağız. Çünkü bu sistemi getirdiler. Ama biraz kendimizi kandırmamız lazım, siyasete giren kısa zamanda zengin oluyor.” Acımasız neoliberal tek adam rejimiyle başlayacaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Kayırmacılık bitecek, taciz bitecek, açgözlülük ve rant bitecek” dedi. dedi.

evciler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu