Ekonomi

Kirada yüzde 25 artış sınırı 1 yıl uzatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kira artış oranları için yapılan yüzde 25 tavan artış oranı düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Tunç, yüzde 25’lik zam oranının 2 Temmuz 2023 tarihinden itibaren bir yıl daha geçerli olacağını söyledi.

Bakan Tunç’un açıklamaları şöyle:

KONUTLARDA KİRA ARTIŞ SINIRLARI

Adalet Bakanlığı olarak teknik desteğimizi hazırladık. Bayramdan sonra meclis toplandığında ilk yapılacak işlerden biri de bu düzenlemenin gelecek torba yasada yasalaşması olacak. Ve geçerliliği 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 1 yıl devam edecektir.

NOTERDE GAYRİMENKUL SATIŞI

4 Temmuz itibari ile hayata geçecek değerli bir düzenleme oldu. Gayrimenkul satışları noterlerimizde yapılabilmektedir. Bu tabii ki değerli, artık nöbetçi noter uygulamasıyla hafta sonları da açık oluyorlar. Taşınmazların satışı artık noterlere taşındığı için hafta sonları da taşınmazların satışı gerçekleşecek.

Son yasama turumuzda yasalaştırdığımız bir konuydu. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlaması açısından çok değerli bir düzenleme oldu. İyi şanslar dilerim.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Kümelenme Toplantısı’na katıldı. “Geçici düzenleme ile yenilenen kira artış oranını yüzde 25 ile sınırlandırdık. Yenilenecek sözleşmeler için de aynı uygulamaya devam edeceğiz”Sözlerini kullandı.

habercaybasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu