Haber

Yıllar sonra gün yüzüne çıktı… Ecevit’in 1999 depreminde depremzedelerle birlikte olduğu meydan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a getirilen depremzedeleri ziyaret etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki bağımsız depremin ardından muhalefet basını, 57. Türk Hükümeti döneminde meydana gelen Gölcük depremini tez olarak ileri sürerek, provokatif bir üslupla eski ile yeniyi karşılaştırmaya çalıştı.

Özellikle muhalif Ayşe Arman’ın ‘çadırda soba’ süsü vererek 99 Depremi’ni yaymaya çalıştığı halde Bülent Ecevit’in ‘uyandırılamaması’ çok konuşuldu.

AFAD’da gönüllü olarak çalıştığı söylenen Zeynep Özkorkmaz’ın yazısını ‘izinsiz’ paylaşan Arman, metni ‘sansasyonel’ cümle kalıplarıyla yeniden kurdu.

Muhalif ismin bu paylaşımına karşı Özkorkmaz şu açıklamayı yaptı: Kendi isteğim dışında tek başına sansasyonel olabilecek cümle ve sözlere röportaj vermiş gibi alt yazılar yazarak ve bundan faydalanarak yazımı yansıtan haber ve paylaşımlarda art niyetler ve siyasi çarpıtmalar görüyorum. Bilgilerin sağlıklı bir şekilde yayılabilmesi için birlikte silinmelerini sağlamamız gerekmektedir.” sözlerini kullandı.

YARDIM BEKLEYENLER

İlerleyen günlerde Gölcük depreminde yaşanan çaresizlik, vatandaşların hastane önünde tedavi için sıra beklediği sahneler ve dönemin ünlü isimlerinin Ecevit hükümeti aleyhindeki açıklamaları gündeme geldi. Bu kez deprem bölgesinde çekilen bir fotoğraf gündeme geldi.

Farklı sosyal medya platformlarında yayınlanan bir fotoğrafta, Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit’in deprem mahallinde incelemede bulundukları ve çayırda tedavi için yardım bekleyen aileyi ziyaret ettikleri görülüyor. Ecevit çiftinin yanında koalisyon hükümetinden personel, milletvekilleri ve bir televizyon kanalı var.  ÇİMDEN ÇAMA VE SAKURAYA!

Çayır çimenlerin üzerinde yardım bekleyen vatandaşların taleplerine ayak uyduramayan Türkiye’nin 24 yılda gösterdiği değişim çok sayıda kişi tarafından takdirle karşılandı.

Kahramanmaraş’ta asrın faciasının ardından yaralılar hava yoluyla dönemin en modern hastanelerinden biri olan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne nakledilerek devlet imkanlarıyla tedavi altına alındı.

Sadece Çam ve Sakura’da değil, Türkiye’de yapılan ve faaliyet gösteren tüm şehir hastaneleri ile yenilenen devlet hastanelerinde vatandaşlara hizmet verildiği biliniyor.

KAYNAK: HABER7

gomechaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu