Ekonomi

AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü, Başkanlar Kurulu Toplantısında çalışmaları anlattı

77. Liderler Konseyi Toplantısı, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda sinema vizyonunda 1,5 yıllık çalışma gösterildi. Sinema vizyon gösteriminin ardından kürsüye çıkan AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü, katılımlarından dolayı oda başkanlarına teşekkür ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mevcut 82 odayla ilgili yapılan çalışmalardan bahseden Künkcü, esnafın mağdur edilmemesi için yaptığı çalışmalara ve TESK toplantılarında sunduğu önerilere değindi.

Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde Mobilya ve Dekorasyon bölümünün faaliyete geçirilmesi için yürütülen çalışmalara değinen Künkcü, “1,5 yıllık süreçte aydın ve esnafımıza gereken her türlü çalışmayı yapmaya çalıştık. Bunları yapmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda üyelerimizin yararına, üyelerimizi yasa dışı çalışmaktan ve mağdur etmekten koruyacağız.” Aydın Vergi Dairesi Müdürlüğümüzle planlı bir denetim sistemi kurarak bu işletmelerle ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Esnaflarımızın talepleri doğrultusunda fiyat güncellemeleri yaparak günümüz şartlarında mağdur olmamalarına yönelik çalışmalarımızı yürüttük. Göreve geldiğimiz andan itibaren mottomuz ‘En iyi alışveriş, esnaftan alışveriş’ oldu. Birlikte yürüttüğümüz kampanyamız büyük beğeni topladı. Göreve gelmeden önce esnafımıza katkı sağlayacak her türlü çalışmayı yapacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Yaptığımız teklifler arasında en kıymetlisi Bağ-Kur prim ödeme süresinin 7 bin 200 güne düşürülmesi teklifimiz oldu. Esnaf kefalet kooperatifi kredilerinden kurumlarımızın pay alması ve gün sayısı ile orta yaş arasında oluşan Bağ-Kur prim ödemelerinin kaldırılması yönünde teklifimiz vardı. Henüz sayamadığımız birçok teklifimiz var ve bunların takipçisiyiz” dedi.

Künkcü, liderlere katılımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ederken, toplantının ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. – AYDIN

habercinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu