Haber

Meral Akşener’in masaya dönmesiyle hayal kırıklığına uğrayan Ersan Şen’den ilk tepki gecikmedi

Altı Masa’da hızlı gündem yaşanırken, İYİ Parti’den cumhurbaşkanı adayı olmayı bekleyen Ersan Şen hüsrana uğradı. Millet İttifakı’nın bugünkü toplantısının ardından Ersan Şen’den ilk tepki twitter hesabından geldi.

Hatırlarsanız Düzgün Partisi Genel Başkanı Meral Akşener geçen hafta Altı Masa’dan ayrılmıştı.

Bu hesaplaşmanın ardından İyi Parti’nin kendi adayını çıkaracağı dedikodusu yayıldı. Habertürk TV’de yayınlanan ‘Olaylar ve Görüşler’ programının canlı yayınında, “İYİ Parti teklif ederse aday olur musunuz?” Bu soruya şu cevabı verdi:

Canımızı feda et, kanımızı feda et. Tereddütsüz… Karşılık olursa, aziz millet isterse cevapsız bırakmayız. Çoban ateşini halk yakarsa biz uzak durmayız. Meral Akşener Hanım’dan ve UYGUN Parti’den böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim.

Bu görevi yerine getirecek niteliklere sahip olduğuma inanıyorum. Herkesten daha iyi yaparım. Halkın lütuf göstermesi yeterlidir.’

Bu açıklamanın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de Ersan Şen’i arayarak adaylık için teklifte bulunduğu söylendi.

Ancak bugün Akşener Altılı Masa’ya döndü ve Millet İttifakı yeniden müzakerelere başladı. Hal böyle olunca da Ersan Şen’in aday olma ihtimali ortadan kalktı.

Herkes bu barışmanın ardından Şen’in açıklamasını bekliyordu. Ersan Şen, Soner Yalçın’ın bir yazısını twitter hesabından paylaşarak, “Önce Türkiye Cumhuriyeti, önce vatan” dedi.

Siyasette böyle şeyler olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu