Haber

Antalya Büyükşehir’den Aksulu çiftçisine sera naylonu yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu ilçesinde fırtınada seraları zarar gören 25 çiftçiye 30 bin metrekare sera naylonu sağladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerel kalkınma hamlesiyle çiftçiyi her alanda desteklemeye devam ediyor. Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı gruplar, geçen kış fırtınada seraları zarar gören çiftçileri yalnız bırakmadı. Fırtına sonrası Aksu Kurşunlu bölgesinde hasar tespiti yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, değerlendirmenin ardından çiftçilere sera naylonu desteği sağladı.

25 ÇİFTÇİYE YARDIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nda görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Seyyit Emre Bilici, tarımla uğraşan vatandaşların her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Bilici, “Aksu ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi’nde doğal afet nedeniyle hortum meydana geldi. Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı grupları olarak doğal afetin yaşandığı bölgeye gittik. Ziraat mühendisi arkadaşlarımız çiftçi vatandaşlarımızın hasar tespitlerini gerçekleştirdi. Bu tespitler sonucunda 25 çiftçimizin telef olduğunu tespit ettik. Doğal afetler nedeniyle zarar gören çiftçilerimize toplam 30 bin metrekare sera naylonu takviyesi sağladık. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak yardıma muhtaç çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

HASAR TESPİTİ YAPILDI

Doğal afet nedeniyle serası zarar gören Fahrettin Ostan, çok sıkıntı çektiklerini belirterek, “Seramızdaki demir ve naylonlar fırtınada zarar gördü. 3 dönüm seramın tamamı yıkıldı. Bir gün sonra durumu Antalya Büyükşehir Belediyemize bildirdik. Büyükşehir ekipleri gelerek alanda incelemede bulundu ve hasar tespitinde bulundu. Şimdi belediyemizin bize sağladığı sera naylonu yardımını alıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR ÇİFTÇİLERİ UNUTMADI

Aksulu’lu üreticilerden Serkan Şen de seralarındaki zararın büyük bir maliyeti olduğu için hepsini kapsayacak ekonomik güçleri olmadığını söyledi. Şen, “Büyükşehir Belediyemizin de yardımıyla yaralarımızı bir nebze olsun sardık. Hatırlanmak mutluluk verici” dedi.

BAŞKAN BOCEK’E TEŞEKKÜRLER

Fevzi Kaplan, “Afetin hemen ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri imdadımıza koştu. İncelemeler yaptılar ve hasar tespiti yaptılar. Burada

Sera naylonlarımızı teslim aldık. Muhittin Böcek Başkanımıza yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-uzundere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu